KOPŘIVA DVOUDOMÁ 50 ml

Bylinná tinktura z čerstvé kvetoucí natě kopřivy dvoudomé (Urtica dioica).190,00 Kč

Detail produktu

Doplněk stravy. Cena za 100 ml je 380 Kč.

Bylinná tinktura z čerstvé kvetoucí natě kopřivy dvoudomé (Urtica dioica). Kopřiva je rozšířená rostlina, která vyhledává i druhotná stanoviště jako příkopy či rumiště. Na těchto místech kopřivu zásadně nesbíráme, protože obsahuje příliš dusíkatých látek. Kopřivu sbíráme jen na čistých a přirozeně bohatých půdách. 

Složení: voda, 40% alkohol, kopřiva dvoudomá kvetoucí nať (Urtica dioica)

Doporučení: Lépe neužívat dlouhodobě nebo zařazovat pravidelné přestávky. Není vhodná při chronickém onemocnění ledvin a srdce.

Dávkování: Dospělí 3x denně 15-20 kapek při prevenci i onemocnění, při akutních stavech lze u dospělého dávku na několik dní zdvojnásobit, tzn. až 6x denně 15 - 20 kapek pod jazyk nebo nakapat do vody. Dávkování je ale vhodné upravit podle individuálních dispozic uživatele podle věku i celkového zdravotního stavu. Dávku je možné indikovat např. podle hmotnosti uživatele, kdy denní dávka (počet kapek za den) odpovídá hmotnosti dané osoby (např. váha 60 kg je 60 kapek, tj. 3x denně 20 kapek). Tinktura se užívá nejčastěji nakapáním do menšího množství vody. Pro citlivé osoby lze nakapat do teplé vody, alkohol se částečně odpaří.

Před použitím řádně protřepat, případný zákal není na závadu. Tinktury převážně nefiltrujeme pro maximální zachování přírodních účinných látek.

Skladování: Tinktury skladujte v suchu při pokojové teplotě a nevystavujte přímému slunečnímu záření. 


Zdravotní tvrzení formulované v tzv. seznamu on hold týkající se léčivé rostliny Urtica dioica jsou: Normální funkce dýchacího systému. Normální činnost kardiovaskulárního systému. Normální činnost ledvin. Vylučování vody z organizmu. Normální stav kloubů. Normální činnost cévní soustavy. Normální funkce prostaty. Normální stav kůže, hojení ran. Lupy. Osvěžení těla. Vitalita - energie. Přirozená obranyschopnost - imunitní systém. Obsahuje minerály, železo.

Z důvodu platné legislativy není možné více informovat o účincích bylin. Jedná se o nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům.

Více informací o léčivé rostlině naleznete v běžně dostupné kvalitní literatuře.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. 

Výrobce: Ing. Klára Kasperová, Kněžičky 58, 463 43 Český Dub