TŘEZALKA TEČKOVANÁ 50 ml

Bylinná tinktura z čerstvé kvetoucí natě třezalky tečkované (Hypericum perforatum).


190,00 Kč

Detail produktu

Doplněk stravy. Cena za 100 ml je 380 Kč.

Bylinná tinktura z čerstvé kvetoucí natě třezalky tečkované (Hypericum perforatum). Třezalka je rostlina hojná na slunných stráních či lukách. Patří mezi nejvýznamnější léčivé byliny mírného pásma. Sytě žluté květy se po ponoření do alkoholu zbarvují na temně rudou. Dříve se říkalo "krev svatého Jana".

Složení: voda, 40% alkohol, třezalka tečkovaná kvetoucí nať (Hypericum perforatum)

Doporučení: Není vhodné užívání při dlouhodobém pobytu na slunci, vyvolává fotosenzibilitu. Raději nekombinovat s léky včetně hormonální antikoncepce.

Dávkování: Dospělí 3x denně 15-20 kapek při prevenci i onemocnění, při akutních stavech lze u dospělého dávku na několik dní zdvojnásobit, tzn. až 6x denně 15 - 20 kapek pod jazyk nebo nakapat do vody. Dávkování je ale vhodné upravit podle individuálních dispozic uživatele podle věku i celkového zdravotního stavu. Dávku je možné indikovat např. podle hmotnosti uživatele, kdy denní dávka (počet kapek za den) odpovídá hmotnosti dané osoby (např. váha 60 kg je 60 kapek, tj. 3x denně 20 kapek). Tinktura se užívá nejčastěji nakapáním do menšího množství vody. Pro citlivé osoby lze nakapat do teplé vody, alkohol se částečně odpaří.

Před použitím řádně protřepat, případný zákal není na závadu. Tinktury převážně nefiltrujeme pro maximální zachování přírodních účinných látek.

Skladování: Tinktury skladujte v suchu při pokojové teplotě a nevystavujte přímému slunečnímu záření. 


Zdravotní tvrzení formulované v tzv. seznamu on hold týkající se léčivé rostliny Hypericum perforatum jsou: Normální trávení. Normální funkce močových cest - ledviny. Normální funkce jater. Normální funkce žlučníku. Normální funkce dýchacího systému. Normální funkce kardiovaskulárního systému. Normální stav pokožky. Rovnováha vaginální mikroflóry. Zdravý spánek - stres. Potlačuje poruchy spánku z důvodu obsahu hypericinu. Psychický stav/nálada/emoční rovnováha. Emoční komfort - stres. Duševní zdraví - emoční rovnováha. Relaxace - pozitivní nálada - spánek. Osvěžení těla. Imunita.

Z důvodu platné legislativy není možné více informovat o účincích bylin. Jedná se o nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1169/2011 o poskytování informací o potravinách spotřebitelům.

Více informací o léčivé rostlině naleznete v běžně dostupné kvalitní literatuře.

Upozornění: Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy. Ukládejte mimo dosah dětí. 

Výrobce: Ing. Klára Kasperová, Kněžičky 58, 463 43 Český Dub